Kontakt z wizażystą – co napisać w mailu, a kiedy zadzwonić?

Temat wydaje się błahy, ale wierzcie mi, często sprawia problemy. Wiele Pań do mnie piszących, zapytuje jedynie czy mam wolny, konkretny termin. Jeśli jednak chcecie uzyskać wiążąca odpowiedź (i tym samym zaoszczędzić swój czas, a także i wizażysty :)), musicie napisać coś więcej. Często jest tak, że makijażysta obsługuje jeszcze inne Panny Młode, więc dobrze napisany e-mail zdecydowanie ułatwi logistykę w tym ważnym dla Was dniu.

Idealnie napisany mail do makijażysty, oprócz poprawnej daty (tak, zdarzyło mi się, że Panna Młoda popełniła czeski błąd i zamiast 06.09 napisała 09.06 – było z tego powodu niezłe zamieszanie i niepotrzebne nerwy) powinien zawierać:

– godzinę ceremonii, ale także i godzinę gotowości przed wyjściem/wyjazdem do kościoła (niektóre Panie potrzebują więcej czasu na wyszykowanie, inne mają dzieci do przygotowania, jeszcze inne długą drogę na zaślubin),
– miejsce przygotowań (nie musi być dokładny adres, ale chociaż orientacyjnie dzielnica czy miejscowość – czasem podajecie Panie np. ulicę, numer i zapominacie czy to np. Gdańsk, czy Gdynia. Zdażyło mi się, przygotowując rozkład dnia ślubnego, że nie wiedziałam gdzie jadę. I znowu niepotrzebne nerwy, ale na szczęście Pani podała prawidłowy nr telefonu.
– ilość osób dodatkowych do malowania, jeśli takowe są oczywiście. Makijażysta będzie wiedział ile czasu ma przeznaczyć na wizytę w Twoim domu i jeśli napisze do niego inna zainteresowana Panna Młoda, bedzie wiedział co odpisać.

Sprawa jest prostsza jeśli wizażysta przyjmuje w salonie, wtedy odpowiedzialność za logistykę ponosicie Wy, Drogie Panie.

W późniejszym terminie, jeśli zgracie się z wizażystą podajecie:
– dokładny adres (najlepiej z kodem pocztowym – wtedy na pewno trafimy bez problemu pod wskazany adres)
– nr telefonu kontaktowego – najlepiej nie służbowego, czynnego w dni powszednie 8.00-16.00 – bo w razie „w” się nie dodzwonimy, tylko taki, z którym się nie rozstajecie przed ślubem. Czasami bywają przypadki wyższe, niezależne od wizażysty (np. kontrola policji) i lepiej żebyśmy mogli się dodzwonić i powiedzieć, że przyjedziemy chwilę później, niż zostawić Was z myślami, czy w ogóle przyjedziemy.

Jeszcze jedna ważna sprawa – jeśli nie odpiszemy do Was w ciągu godziny czy jednego dnia, to nie znaczy, że nam nie zależy. Często, właśnie w związku z niepełnymi informacjami, musimy napisać do innej Pani, ta też musi szybko odpowiedzieć i dlatego może się to przeciągnąć. 3 dni robocze to optymalny czas na rzetelną odpowiedź.

Jeśli to pilna sprawa, po prostu do nas zadzwoń. 🙂

fot.: Michał Iwaszko, makijaż: Magda Purchla – Wedding Art

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: