O której makijaż ślubny, a kiedy fryzura?

Wiele z Pań zadaje mi podobne pytania: o której makijaż ślubny, czy najpierw fryzura, a potem makijaż, ile czasu wcześniej trzeba być gotowym, o której się najlepiej umówić itp. Postaram się zobrazować Paniom kilka rzeczy, może wtedy będzie Wam łatwiej rozplanować ten dzień.

Przy organizacji przygotowań należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

1.  Fotograf w trakcie przygotowań

Czy chcecie, aby fotograf zrobił kilka dodatkowych zdjęć (nie mówię tu o zdjęciach reportażowych, tylko stylizowanych). Jeśli tak, wtedy trzeba być gotowym trochę wcześniej – to oczywiście ustalacie z fotografem i dajecie znać wizażystce, abyśmy mogły rozplanować kolejność malowania, jeśli są dodatkowe osoby.

2. Odległość z domu do kościoła

przyjmuje się, że należy być gotowym ok. godziny przed ceremonią, a z domu trzeba wyjść ok. pół godz. przed ceremonią (jeśli jest blisko kościół/urząd) – żeby niepotrzebnie stać, tylko być po prostu chwilę wcześniej.

3. Dodatkowe osoby do malowania

Czy są takie osoby? Mama, świadkowa, teściowa? Jeśli tak, to poleciłabym malować Pannę Młodą w środku lub na końcu, aby była jedną z ostatnich – jej makijaż musi wytrzymać najwięcej: emocji, wzruszeń, śmiechów, buziaków i im później wykonany, tym lepiej, ponieważ dłużej wytrzyma.

o której makijaż ślubny?

Zdjęcie: www.fotoars.pl

Pytacie także, jak należy przygotować miejsce wizażyście? Z mojego doświadczenia wystarczy okno ze światłem dziennym i stoliczek, na którym możemy się rozłożyć – to wszystko.

Kolejna sprawa to fryzjer – najistotniejszą rzeczą jest umycie głowy – jeśli fryzjer przyjeżdża do domu i myjecie włosy rano (lub dnia poprzedniego – zależy to od rodzaju włosa), to makijaż może być wykonany przed fryzurą – wtedy proszę, aby chusteczką przykrywać twarz podczas nakładania kosmetyków np. lakierowania czy nabłyszczania, żeby kosmetyki nie rozpuściły makijażu. Jeśli jednak czeszecie się u fryzjera w salonie – zdecydowanie jestem za tym, żeby makijaż był wykonany po fryzurze, aby niepotrzebnie nie naruszać wodą czy innymi środkami myjącymi nasady włosów. Makijaż też “wchodzi” we włosy i po co go zmywać i robić maskę na twarzy. Jeśli jednak macie 100% zaufanie do fryzjera, który robił już takie rzeczy – to jest Wasz wybór 🙂

makijaż ślubny trójmiasto

Zdjęcie: www.fotogrupa.pl

A o to przykładowy, ramowy plan:

Przyjmując, że Panna Młoda powinna być gotowa ok. godziny przed ślubem, a np. ślub jest na godz. 16.00 (kościół jest blisko), malowanie kończymy ok. 14.30, a ubieranie ok. 15.00. Wtedy też przyjeżdża Pan Młody, chwila wspólna, ew. błogodsławieństwo (dosłownie 10 min.), więc przed 15.30 wychodzicie – jesteście 15.45 w Kościele, 16.00 zaczyna się ceremonia. Gdy kościół jest dalej, odpowiednio doliczcie czas dojazdu.

Moim zdaniem, po latach praktyki, makijaż powinien być ostatnim etapem przed ubraniem się. Powinnyście już wtedy być przygotowane, zaaranżowane wszystkie dodatki, tak aby fotograf mógł się wykazać :), spakowane na ew. nocleg itp., żeby później nie biegać po domu i szukać różnych rzeczy, albo tracić czas na siedzenie, czekanie i denerwowanie.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s